Jūsų vestuvinė suknelė - siūtis, nuomotis ar pirkti?

Jūsų vestuvinė suknelė – siūtis, nuomotis ar pirkti?

Jau pradėjote vestuvinės suknelės paieškas, radote keletą modelių, kurie jums patinka ir dabar teliko nuspręsti, ar suknelę pirksite, nuomositės ar siūsitės. Ištekėjusios draugės žarsto patarimus, kurių kiekvienas atrodo įdomus bei viliojantis ir turintis savų privalumų bei trūkumų, tačiau kaip žinoti, kuris iš jų yra geriausias ir labiausiai jums tinkantis? Juk vestuvės – viena svarbiausių jūsų gyvenimo švenčių, tad norisi, kad vestuvinė suknelė būtų tobula.

Nuoma – kai dėl suknelės nenorite sukti galvos

Kaina: nuo 400 EUR.

Tai vienas populiariausių ir dažniausių vestuvinės suknelės įsigijimo būdų. Nenuostabu, nes nuomos salonų yra kiekviename didesniame mieste, todėl surasti patinkančią vestuvinę suknelę, jei nekeliate jai aukštų reikalavimų, dažniausiai nereikia ypatingai daug laiko ir pastangų.

Suknelės nuoma jums puikiai tiks tuomet, jei turite ribotą biudžetą ir nenorite rūpintis suknele po vestuvių. Po šventės jums tereikės vestuvinę suknelę atiduoti nuomos salonui ir jis jau pasirūpins jos išvalymų bei sutvarkymu.

Pagrindinis šio būdo trūkumas yra tas, jog prieš jus suknelę jau bus dėvėjusi kita nuotaka, todėl negalite būti tikra, jog gausite ją tvarkingą, švarią ir be pažeidimų. Žinoma, nuomos salonai žada, kad viskas bus idealu, tačiau realybėje taip būna tikrai ne visuomet.

Kita problema yra ta, kad nuomojamos vestuvinės suknelės korekcijos yra ribotos. Kadangi ją po jūsų gali nuomotis kita nuotaka, tai pataisymai gali būti tik tokie, kuriuos po to būtų galima atstatyti į vietą. Taigi, gali būti taip, kad rasite vestuvinę suknelę, kuri jums patiks, tačiau jos nebus galima pritaikyti pagal jūsų figūrą.

Pirkimas salone – kai norite naujos suknelės

Kaina: nuo 700 EUR.

Jeigu dėvėta vestuvinė suknelė jums ne prie širdies, tuomet salone ją galite ne nuomotis, o pirkti. Išsirenkate iš katalogo jums patikusį modelį ir jis bus pasiūtas pagal jūsų išmatavimus. Taigi, priešingai nei nuomojant suknelę, čia nebus jokių korekcijų apribojimų. Vestuvinei suknelei atkeliavus, tikėtina, kad reikės nedidelių pataisymų, tačiau jas jau bus galima atlikti pačiame salone.

Šis būdas jums puikiai tiks, jeigu nenorite ar neturite laiko siūtis vestuvinės suknelės individualiai ir jums nėra būtina, kad jos modelis būtų vienetinis, niekuomet nedėvėtas kitos nuotakos.

Pagrindinis trūkumas, perkant suknelę iš salono, yra tas, jog tą pačią suknelę gali pasirinkti ir kitos nuotakos. Nenustebkite, jei žiūrėdamos vestuvių fotografų nuotraukas jose pamatysite ir savo vestuvinę suknelę.

Kita problema gali iškilti tuomet, jei vestuvinę suknelę rinksitės tik iš katalogo ir neturėsite galimybės jos matyti ar pasimatuoti gyvai. Toks pasirinkimas yra gana rizikingas, nes suknelę apsirengti galėsite tik tada, kai ji jau bus pasiūta ir atkeliaus į saloną. Gali būti, kad ją apsivilkusi pamatysite, kad ji ne visai taip atrodo, kaip įsivaizdavote ir matėte kataloge.

Pirkimas internetu – kai nebijote rizikuoti

Kaina: nuo 200 EUR.

Vestuvinės suknelės pirkimas internetu yra iš pirmo žvilgsnio pigus, nors ir daugiausiai nežinomybės bei rizikos turintis pasirinkimas. Visiškai suprantama, kad internetinėse parduotuvėse atrastos nuostabios suknelės dar nuostabesnėmis kainomis tikrai gundo, tačiau ar neteks po to nusivilti?

Reikia nepamiršti, kad tai, kas gražiai atrodo nuotraukoje, nebūtinai taip pat atrodys ir realybėje, todėl iš karto pasiruoškite tam, jog atkeliavusią suknelę gali tekti nešti siuvėjai, kad ji jums ją pritaikytų. Viskas gerai, jeigu tai padaryti pavyks ir galutinis rezultatas bus toks, kokio ir norėjote, tačiau, deja, taip būna ne visuomet.

Gali atsitikti ir taip, kad vestuvinės suknelės nepavyks pritaikyti pagal jus dėl neteisingai pasirinkto dydžio ar paties suknelės modelio bei sukirpimo. Tokiu atveju atsidursite labai nepavydėtinoje situacijoje – jūsų šventė artėja, o suknelės dar neturite, todėl paieškas turite pradėti iš naujo.

Taigi, vestuvinės suknelės pirkimas internetu yra geras sprendimas tik tuomet, jei puikiai išmanote dydžių sistemas, turite daug laiko, gerą siuvėją ir nebijote rizikuoti bei prašauti pro šalį.

Pirkimas iš kitų nuotakų – kai turite daug laiko paieškoms

Kaina: nuo 100 EUR.

Jei vestuvinės suknelės paieškoms galite skirti daug laiko, tuomet galite pabandyti ją įsigyti tiesiai iš kitų nuotakų internetinėse dėvėtų drabužių parduotuvėse. Tokių paieškų metu tikrai galima atrasti nuostabių vestuvinių suknelių dar nuostabesnėmis kainomis.

Pagrindinis tokių vestuvinės suknelės paieškų trūkumas – laikas. Jo tikrai turėsite praleisti nemažai ne tik ieškodama suknelės internete, tačiau ir komunikuodama su nuotakomis, derindama susitikimus bei vykdama į jų namus matuotis vestuvinių suknelių.

Taip pat būkite pasiruošusi ir tam, kad ne visos vestuvinės suknelės atrodys taip, kaip jas matėte nuotraukose – nuotakos, norinčios parduoti sukneles, stengiasi savo drabužį pateikti taip, kad jis atrodytų kuo patraukliau, todėl tam tikras, jums svarbias smulkmenas bei detales pamatysite tik tada, kai vestuvinę suknelę apžiūrėsite gyvai.

Siuvėja – kai tiksliai žinote ko norite

Kaina: nuo 500 EUR.

Šis sprendimas labiausiai tiks jums, jei žinote kiekvieną detalę, kaip turi atrodyti jūsų vestuvinė suknelė, esate pasiruošusi pasirūpinti audiniais, papildomomis detalėmis, aksesuarais bei prisiimti visą atsakomybę dėl galutinės suknelės dizaino. Siuvėjos patarimai, dažniausiai, bus iš techninės pusės, todėl dizaino ir stiliaus sprendimus priimti teks jums.

Taigi, galutinis variantas – kokybiškai pasiūta (jei surasite aukšto lygio siuvėją) vestuvinė suknelė, kurios dizainą ir modelį teks didžiąja dalimi sukurti jums pačiai. Jeigu individualaus drabužių siuvimo paslaugos jums nėra naujiena ir su siuvėja bendraujate jau ne vienerius metus, tuomet jokių problemų neturėtų iškilti. Tačiau, jei to nesate niekuomet dariusi, rizikuojate, kad galutinis suknelės variantas nebus visiškai toks, kokį įsivaizdavote.

Dizainerė – kai norite svajonių suknelės

Kaina: nuo 700 EUR.

Siūtis vestuvinę suknelę pas dizainerę jums labiausiai tiks tuomet, kai norite vienetinės, idealiai jums pritaikytos vestuvinės suknelės bei pasimėgauti visais suknelės kūrimo su dizainere teikiamais malonumais – apsilankymais jos studijoje, suknelės modelio kūrimu, primatavimais ir galimybe matyti, kaip iš eskizo popieriaus lape pamažu gimsta jūsų vestuvinė suknelė.

Priešingai nei siuvėja, dizainerė jums galės ne tik pasiūti, tačiau ir sukurti vestuvinės suknelės modelį, derantį prie jūsų asmenybės bei vestuvių šventės tematikos. Ji taip pat padės jums atsakyti į visus iškilusius klausimus ir priimti teisingus sprendimus, atsižvelgdama į jūsų pageidavimus.

Siūtis vestuvinę suknelę pas dizainerę taip pat yra ir vienas patogiausių variantų, kadangi jums nereikės sukti galvos, kaip ir kur viską įsigyti bei suderinti – medžiagomis, aksesuarais bei visomis kitomis papildomomis detalėmis padės pasirūpinti dizainerė, kuri jūsų tikrai nepaliks likimo valiai.

Ko gero, vienintelis, tačiau ypač svarbus dalykas, kuriuo jums teks pasirūpinti pačiai – atrasti puikiai jus bei jūsų norus suprantančią dizainerę, kadangi idealią vestuvinę suknelę pavyks sukurti tik tuomet, kai priimtais sprendimais džiaugsitės abi. Jei pastebėsite, kad jau pirmojo susitikimo metu bendravimas vyksta sklandžiai ir natūraliai, tuomet ir vestuvinė suknelė bus nuostabi.

Beje, vyrauja klaidinga nuomonė, kad individualus vestuvinės suknelės siuvimas su dizaineriu yra ypač brangi paslauga, tačiau tai tikrai nėra tiesa, kadangi viskas priklauso nuo vestuvinės suknelės modelio bei medžiagų. Būtent todėl, atidžiai parenkant audinius bei detales, neretai suknelę galima pasiūti pigiau, nei ją perkant salone.