Kaip išsirinkti nuotakos chalatą

3 patarimai kaip išsirinkti nuotakos chalatą

Vestuvių šventės rytas nuotakai dažnai būna kupinas jaudulio, skubėjimo, o kartais ir pasimetimo. Nuotakos galvoje sukasi begalė minčių nuo pasiruošimo šventei, ceremonijos iki jausmų savo būsimam vyrui ir jaudulio pasimatyti su juo. Todėl svarbu suplanuoti šventės rytą taip, kad nuotaka kaip įmanoma labiau atsipalaiduotų ir mėgautųsi viena gražiausių savo gyvenimo akimirkų.

Prisimenant kaip nuotakos rytas atrodydavo prieš kelis dešimtmečius, pastebimas esminis skirtumas nuo šių dienų, kad nuotakos pasiruošimo ryto fotosesija tampa ne mažiau svarbia dienos dalimi, nei pati vestuvių ceremonija. Ji priverčia nuotaką stabtelėti, pajusti ore tvyrančius jausmus ir nuotaikas, leidžia pasijusti divai, improvizuoti, atsiskleisti ir išlaisvinti save. Dėl šių priežasčių, nuotakos fotosesijos prasideda nuo jos dėvimo garderobo detalių, nuo jos šventinio įvaizdžio.

Paprastai, fotosesijos metu nuotaka dėvi baltą šilkinį chalatą ar šilkinius naktinius, nuotraukose ją vis priartinant prie vieno iš pagrindinių vestuvių akcentų – vestuvinės suknelės. Taigi chalatas, koks jis? Šilkinis ar dirbtinio pluošto? Dekoruotas nėriniais ar kitais akcentais?

Pasidalinsiu informacija ir keletu patarimų apie esminius skirtumus renkantis nuotakos chalatą, jo audinį bei detales, tikėdamasi, kad tai padės apsispręsti  nuotakai, renkantis šį vestuvių ryto drabužį.

1. Chalato medžiaga

Viena svarbiausių nuotakos chalato detalių yra jo medžiaga. Ji, dažniausiai, būna pagaminta iš natūralaus arba dirbtinio šilko, nuo ko priklauso jo kokybė ir, be abejo, kaina. Taigi, aptarsiu šių dviejų audinių privalumus bei trūkumus.

Natūralaus šilko chalatas

Natūralaus šilko chalatas - nuotakos chalatas

Šilkas – moterimis, vertinančioms natūralumą, prabangą bei kokybę. Greičiausiai nei nereikia įsiplėsti apie šilko kaip audinio savybes. Užtenka paminėti, kad tai audinys, sukuriantis lengvumo, prabangos ir elegancijos pojūtį. Natūralaus šilko chalatas leidžia kvėpuoti odai, jos nealergizuoja, nesielektrina, karštą vasaros dieną vėsina ir atvirkščiai, šaltuoju metu – sušildo. Visos šios savybės yra būdingos tik natūraliam šilkui, it jam neprilygs  kad joks kitas audinys.

Dirbtinio pluošto chalatas

Priešingai nei šilkas, dirbtinio pluošto audinys gali sukelti prakaitavimą, neleisdamas odai kvėpuoti. Todėl gali atsirasti nemalonus kvapas, o tai jau papildomas stresas nuotakai. Taip pat, dirbtinio pluošto audinys gali alergizuoti odą, dažnai jis elektrinasi, ne toks malonus ir švelnus yra sąlytyje su oda. Tačiau dirbtinio pluošto audinys yra pigesnis variantas už natūralų šilką.

2. Chalato papuošimai

Nuotakos chalatai, dažniausiai, būna lygaus šilko, be papuošimų, arba dekoruoti nėriniais. Nuo šių detalių priklauso ir visas chalato stilius, todėl nuotakai rekomenduoju rinktis tą, kuris arčiau jos širdies.

Chalatas su nėriniais

Chalatas su nėriniais - nuotakos chalatas

Nuotakos mėgstančios romantiką, eleganciją, mėgstančios atsiskleisti paprastai renkasi šilko chalatus dekoruotus nėriniais. Jie suteikia nuotakos pasiruošimo įvaizdžiui seksualumo. Kadangi chalatas bus dėvimas ir pirmąją vestuvių naktį, tai ant jo esantys nėriniai suteiks dar didesnį aistros prieskonį bei koketiškumą.

Chalatas be nėrinių

Chalatas be nėrinių - nuotakos chalatas

Nuotakos labiau mėgstančios minimalizmą, jaukumą ir šilumą, renkasi šilko chalatą be nėrinių. Moters pageidavimu chalatas gali būti su raukiniais, kaspinu, chalato detalės derinamos individualiai pagal nuotakos charakterį ir unikalumą.

3. Chalato ilgis

Chalatas gali būti tiek ilgas – šaltuoju metų laiku, tiek trumpesnis – šiltaisiais metų mėnesiais.

Ilgas chalatas

Ilgas chalatas puikiai tinka, kai šventė yra didelė, iškilminga, kai nuotaka nori jaustis kaip karalienė ir mėgsta eleganciją bei subtilią prabangą. Jis taip pat bus puikus pasirinkimas, kai pasiruošimo vieta yra erdvi ir prabangi. Svarbu kad derėtų visuma ir jaustumėtės savimi. Be abejo, jis taip pat tiks vėsiuoju metų laiku.

Trumpas chalatas

Pats populiariausias ir universaliausias variantas, tinkantis beveik kiekvienai nuotakai. Su trumpu chalatu ar  iki kelių nuotaka jausis lengvai, žaismingai ir koketiškai. Labai geras pasirinkimas jei vestuvių šventė vyksta karštomis vasaros dienomis ir puikiai dera kartu su trumpais šilkiniais naktiniais.

Trumpas chalatas - nuotakos chalatas

Naktiniai arba pižama

Taip pat galimas ir kitoks nuotakos ryto įvaizdis – naktiniai arba pižama. Nuotakos pižamas renkasi kelnių ir palaidinės komplekte arba šortų ir palaidinės. Taip, kaip pati nuotaka save nori matyti, kaip ji jaučiasi geriausiai, mes galime įgyvendinti jos mintis ir idėjas. Tiek pižama, tiek naktiniai derinami su nėriniais, raukiniais, kaspinais ar kitomis detalėmis, viskas pagal nuotakos viziją. Svarbu nepamiršti, kad pasiruošimo rytą turite jaustis patogiai, laisvai, atsipalaiduoti ir leisti sau pasijusti karaliene.

Klauskite profesionalo

Jei visgi dvejojate, kokį aprangos variantą pasirinkti vestuvių rytui, kreipkitės į profesionalus, kurie atsižvelgę į Jūsų lūkesčius, sukurs geriausią įvaizdžio versiją Jūsų vestuvių rytui. Juk šventės ryto garderobas yra dėvimas ir vėliau. Jis taip pat gali tapti ir puikia dovana mergvakario metu, ar būti puikiu įvaizdžiu pižamų vakarėlyje. Vestuvių ryto pasiruošimo fotosesija yra visos šventės sudedamoji dalis, tad leiskite mums suteikti Jūsų įvaizdžiui išskirtinumo, kad vilkėdama ryto garderobą ir vėliau, pajustumėt tą kutenantį jaudulį ir malonias emocijas kaip ir vestuvių rytą.