Top 10 tendencijų 2023 metų nuotakų sezonui

Top 10 tendencijų 2023 metų nuotakų sezonui

Vestuvinių suknelių tendencijos kinta nuolatos – po truputį varijuojant ir papildant pernai metų topus ar sugrąžinant jau anksčiau buvusias kryptis ir jas pritaikant naujos mados laikotarpiui. Lietuvoje nuotakų tendencijos sukasi dar lėčiau – kartais tas pats suknelės modelis būna madingas ir kartojasi tris ar daugiau metų iš eilės. Ilgą laiką mūsų šalyje buvo ypatingai populiarios minimalistinio, modernaus tipo vestuvinės suknelės, be papildomų nėrinių ar papuošimų. Tačiau 2023 metų sezoną atkeliauja didesnis noras puoštis ir žėrėti, atsiranda poreikis išsiskirti ir blizgėti. Todėl dabartinės vestuvinių suknelių tendencijos išsiskiria puošnumu, gėlių dekoru, faktūromis, asimetriškais siluetais, aristokratiškais akcentais. Šia proga, pristatau pagrindines 2023 metų vestuvinių suknelių tendencijas.

1. Puošnios ir iškilmingos vestuvinės suknelės

Puošnios ir iškilmingos vestuvinės suknelės

Prabanga grįžta! Ši tendencija skirta nuotakoms, kurios planuoja didelę, pompastišką šventę ir jos metu nori jaustis tikromis karalienėmis. Įmantrios ir iškilmingos suknelės – pūsti sijonai, ilgi šleifai, puošnūs audiniai, išskirtiniai raštai ir dekoras. Vestuvės visada buvo žavesio ir spindesio sinonimas, todėl dėmesys čia telkiamas įvairiems blizgučiams, papuošimams ir siuvinėjimams. Šiai tendencijai priskirčiau ne tik pūstas princesiškas, bet ir permatomas nude audinio, stipriai krištolo puošmenomis dekoruotas sukneles.
Juk vestuvės – didinga šventė! Todėl labai tikiuosi, kad tiek dizaineriai, tiek pačios nuotakos prisijaukins šią prabangią estetiką.

2. Asimetriškos iškirptės

Asimetriškos iškirptės

Iškirptės yra ta tendencija, į kurią dėmesys atkreipiamas kiekvieną sezoną. Bet 2023 m. pavasario kolekcijos pateikė kitokių šio dizaino elemento interpretacijų, viena jų – asimetriškos iškirptės. Tokio stiliaus suknelės turi vieną, dekoru puoštą rankovę, petnešėlę ar kitą įdomią detalę, kitoje pusėje paliekant atvirą kūną. Asimetrija suteikia savito išskirtinumo pačiai suknelei ir galutiniam nuotakos įvaizdžiui. Švelniai pridengta viena ir gundančiai atvira priešinga suknelės pusė, sukuria subtilaus seksualumo įspūdį. Su asimetriška suknele nuotaka neliks nepastebėta, tad toks pasirinkimas ypatingai tinka drąsioms, dėmesį ir dramatiškumą mėgstančioms moterims.

3. Suknelės su uždaru kaklu

Suknelės su uždaru kaklu

Tai aristokratiškos ir karališkos aprangos elementais grįsta nuotakos suknelė. Aukštas kaklas, uždara dekolte zona, nėriniuoti audiniai ir dailus susagstymas sagutėmis. Tokio stiliaus suknelės bus tobulas pasirinkimas aristokratišką prabangą bei subtilumą vertinančioms nuotakoms, vengiančioms atvirų suknelės elementų. Ši tendencija labai tinka lietuviškam klimatui, kai šventė vyksta pavasario ar rudens sezonu.

4. Atskirų dalių vestuviniai kostiumėliai

Atskirų dalių vestuviniai kostiumėliai

Šiai tendencijai didžiausią įtaką padarė paskutiniai pora metų, kai į vestuves buvo pradėta žiūrėti lengviau, per patogumo ir paprastumo prizmę. Čia sutinkami įvairiausi deriniai – klasikiniai kelnių ir švarko duetai, stilingi palaidinės ir sijono ar kelnių variantai. Derinamas kartu su ilgu ir žaismingu nuometu ar kitu išskirtiniu galvos apdangalu, vestuvinis kostiumėlis sukuria šventinę ir pakilią nuotaiką. Toks nuotakos įvaizdis nuostabi idėja suknelių nemėgstančioms ir modernumą vertinančioms moterims. Tuo pačiu, tai ir praktiškas nuotakos aprangos pasirinkimas, nes kokybiškas baltas kostiumėlis nesunkiai priderinamas ir kitų švenčių metu.

5. Vis dar karaliaujančios trenduose – mini suknelės

Mini vestuvinės suknelės

Mini suknelė ir toliau sėkmingai gyvuoja vestuvinėje madoje, tad ši tendencija išlieka populiari ir ypatingai aktuali modernioms bei stilingoms nuotakoms. Su kiekvienu sezonu, trumpų suknelių įvairovė plečiasi ir gausėja – nuo korsetinių suknelių su uždėtinėmis rankovėmis, iki lengvų, plėvesuojančių ir romantiškų ar minimalistinių, figūrą atspindinčių suknelių. Su trumpa suknele, bet kuri moteris atrodys jaunatviškai ir stilingai. O vyrai.. na, jie visuomet laimingi, kai bent žvilgsniu gali palydėti šiek tiek labiau apnuogintas, svajonių bateliais papuoštas moterų kojas.

6. Seksualios, figūrą pabrėžiančios korsetinės suknelės

Seksualios, figūrą pabrėžiančios korsetinės suknelės

Tai Buduaro įkvėpta tendencija. Nuo įmantraus dizaino korsetų iki prie kūno priglundančių siluetų – šis stilius efektyviai ir skoningai parodė, ką reiškia būti tiek jausminga, tiek gundančia nuotaka. Tai suknelės, kurios gali būti vienodai seksualios, lengvos ir klasiškai prašmatnios. Nuotakos, kurios nori elegantiškai išryškinti savo kūno linkius, tikrai tai atras 2023 m. rudens tendencijose.

7. Gėlių motyvai

Gėlių motyvai

Tai mylimiausia romantinių, moteriškų, jautrių nuotakų tendencija. Gėlių dizainas vestuvinių drabužių srityje nėra naujiena, tačiau 2023 m. pavasario kolekcijose šis klasikinis motyvas buvo perdarytas, kuriant didesnius ir įmantresnius siuvinėjimus. Daugumoje kolekcijų sutinkami dideli gėlių žiedai, tačiau kiekviena nuotaka turėtų pasirinkti sau tinkančius, asmenybei artimus gėlių motyvus. Taip išlaikant darnią visumą tiek savo viduje, tiek bendrame nuotakos įvaizdyje. Šia tendencija linkiu jums sužydėti!

8. Platėjančios rankovės

Platėjančios rankovės

70-ųjų stiliaus puošnios ir platėjančios rankovės gyvuoja dešimtmečius. Ir nors jos nebuvo visiškai išnykusios iš vestuvinių drabužių pasaulio, Bridal Fashion Week signalizavo apie šio rankovių silueto atgimimą. Anksčiau laikytos konservatyviu vestuvių ansamblio priedu, rankovės tapo mėgstama mados detale tarp įžymybių ir karališkųjų nuotakų. Šiandien vestuvinės suknelės su rankovėmis – nėriniuotomis, permatomomis, varpelio, kepuraitės ar baliono formų – tapo vienu pagrindiniu nuotakos įvaizdžio akcentu. Nuimamų rankovių populiarumas, taip pat sukūrė konvertuojamų suknelių antplūdį, todėl nuotakos vestuvių dieną gali mėgautis ne vienu įvaizdžio variantu.

9. Tiulio kūrybiškumas ir įvairovė

Tiulio kūrybiškumas ir įvairovė

Tiulis ir vestuvės – neatsiejamas derinys. Jau seniai nuotakų pamiltas audinys, suteikiantis suknelėms lengvumo, pasakiškumo jausmą ar įdomius, išskirtinius siluetus ir formas. Šiemet tiulio sukenlės labai įvairios – faktūriškos, su mažomis tiulio juostelėmis, arba atvirkščiai, ypatingai lengvos, minimalistinės, su švelniu gėlių dekoru. Šio audinio suknelės, puikus pasirinkimas įvairiems nuotakų stiliams bei įvaizdžiams įgyvendinti.

10. Netikėti audiniai ir faktūros

Netikėti audiniai ir faktūros

Kai pagalvojame apie nuotakos įvaizdį, mintyse dažniausiai piešiame sukneles iš krepo, nėrinių, šifono, šilko, tiulio ir taftos. Tačiau kūrybiškumas šį sezoną buvo svarbiausias dalykas ir dizaineriai pristatė audinius, kurių paprastai niekada nesiejame su vestuvine suknele. Katharine Polk Nadia Manjarrez ir Houghton kolekcijose sutinkamos suknelės iš nailono ir latekso. Nuotakai, kuri tikrai trokšta išskirtinės ir dėmesį traukiančios išvaizdos.

2023 – iųjų metų sezonas atneš daug įvairovės ir šventiškumo. Nuotakos bus kviečiamos atrasti savo išskirtinumą, nebijoti blizgėti ir žavėti. Juk vestuvės, tai ypatinga gyvenimo diena, kurios metu norisi spindėti ir kerėti savo puošnumu ir džiaugsmu.